Karmniki dla ptaków

Karmniki dla ptaków i wiewiórek

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej dołączył do grona przyjaciół zwierząt zamieszkujących naszą gminę i postanowił je wesprzeć podczas zimy. Zakupione zostały piękne drewniane karmniki dla ptaków oraz skrzyneczki do dokarmiania wiewiórek. W akcje włączyły się lokalne szkoły - uczniowie w trakcie zajęć nie tylko je złożyli, ale również pomalowali, a następnie umieszczono je w miejscach łatwo dostępnych dla zwierząt. Czekamy na kolejne inicjatywy i współpracę z MZGKiM.

Nasza szkoła otrzymała kilka takich karmników i na lekcjach techniki i plastyki uczniowie pod opieką nauczycielki p. Moniki Łączek-Bołoz składali je w całość i malowali, a konserwator szkoły p. Jakub Gumulak nadzorował to i montował je na drzewach.

M.D.