Wystawa prac plastycznych

10.04.2024 r.

Twórcza ekspresja dzieci na lekcjach plastyki

Wiosna, ta magiczna pora roku, która inspiruje do twórczej ekspresji. Na lekcjach plastyki w naszej szkole, dzieci wplotły w swoje prace ożywioną atmosferę tego czasu, korzystając z różnorodnych technik artystycznych. Jedną z nich było malowanie patyczkami do uszu, które stało się niezwykłą przygodą w odkrywaniu barw i form. Malowanie patyczkami higienicznymi to nie była tylko zabawa z farbami, ale również sposób na rozwijanie zdolności manualnych i kreatywności. Dzieci, uzbrojone w paletę kolorów i zestaw patyczków, odkrywały możliwości tworzenia niezwykłych kompozycji, wyrażając swoje uczucia i spostrzeżenia na temat wiosny. Jednym z najbardziej fascynujących elementów tej techniki był sposób, w jaki dzieci potrafiły wykorzystać patyczki do uszu jako narzędzia artystyczne. Zamiast tradycyjnego pędzla, patyczki dały im możliwość tworzenia różnych efektów: od delikatnych kropek po grubo naładowane plamy, co dodaje ich pracom wyjątkowego charakteru. W pracach dzieci oddały hołd wiośnie, przedstawiając kwitnące kwiaty, ptaki śpiewające w gałęziach oraz słońce rozpromieniające wszystko wokół. Ich prace emanują radością i energią, która towarzyszy nam właśnie w tym magicznym czasie roku. W trakcie zajęć plastycznych dzieci nie tylko uczą się technik malarskich, ale także rozwijają swoją wyobraźnię i umiejętność wyrażania siebie poprzez sztukę. Poprzez malowanie taką techniką stali się małymi artystami, którzy potrafią przekazywać swoje emocje i spostrzeżenia w sposób niezwykle piękny i osobisty. Wiosna, z jej bogactwem kolorów i odrodzeniem natury, staje się dla dzieci nie tylko inspiracją do tworzenia, ale także czasem odkrywania własnych talentów i pasji. Dzięki lekcjom plastyki stają się świadkami magii sztuki, która pozwala im wyrazić siebie i zanurzyć się w niekończącym się świecie wyobraźni i kreatywności.

M.ŁB.