2021-04-20     Agnieszki, Amalii, Czecha     "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown     zobacz

Bądź z innej bajki

Kampania “Bądź z innej bajki”
Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się
w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko. W ramach kampanii powstały materiały, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach. Poznacie m.in. czym jest: hejt, grooming, patostreamy i FOMO i dowiecie się o sposobach radzenia sobie z nimi. Animacje uzupełnione są o dodatkowe materiały: podcast, w którym eksperci dzielą się sposobami radzenia sobie z zagrożeniami w wirtualnym świecie oraz broszurę z gotowymi do wprowadzenia w życie poradami, którą można wydrukować i powiesić w domu lub szkole.
Zachęcamy do zapoznania :

file:///C:/Users/user/Downloads/fomo_druk.pdf

file:///C:/Users/user/Downloads/%23patostreamy_druk.pdf