2020-02-20     Anety, Lehca, Leona     "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown     zobacz

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019-2020


2.09.2019 r.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019-2020
W tym dniu do szkoły powrócili uczniowie i dzieci po dwumiesięcznym wakacyjnym wypoczynku. Dyrektor w czasie inauguracji roku szkolnego powiedział ,że życzy wszystkim uczniom jak najlepszych wyników dydaktycznych i wychowawczych by mogli się pochwalić na koniec roku szkolnego wyróżniającym i bardzo dobrym świadectwem. Zwracając się też do rodziców liczy na to ,że nadal będą wspierać szkołę w różnych działaniach i pomogą w działalności wychowawczej dydaktycznej i opiekuńczej. Nauczyciele w szkole odgrywają znaczącą rolę i w związku z tym na nich spoczywa ciężar przekazywania wiedzy i umiejętności dla uczniów. Są tzw. przewodnikami i mentorami jak to się ich określa i kształtują osobowość ucznia i dziecka.
Przypomniał także o 80 -rocznicy wybuchu II wojny światowej ,które były obchodzone w całym kraju i odbiły się szerokim echem na całym świecie. Przekazał też pierwszym miastem ,które zostało zbombardowane przez wojska niemieckie był Wieluń , a następnie Westerplatte ,które podjęło heroiczna walkę z Niemcami. To dzięki ofiarności żołnierzy polskich i innych narodowości ,którzy walczyli na wielu frontach odzyskaliśmy niepodległość i dzisiaj żyjemy w niepodległej Polsce.
W naszym terenie mamy miejsca pamięci narodowej związane z II wojną światową, które co roku staramy się uczcić zapalając symbolicznego znicza. Te miejsca to:
Pomnik upamiętniający kurierów, łączników i przewodników oraz ludzi udzielających im schronienia, którzy organizowali w czasie II wojny światowej przerzuty ludzi, broni, wiadomości i pieniędzy na trasie Warszawa- Budapeszt, który znajduje się na Suchej Dolinie.
Pomnik upamiętniający egzekucję 15 zakładników, która miała miejsce 13.08.1944 r. na ul. Szczawnickiej ,który znajduje się na tzw. Zworze.
Pomnik w miejscu śmierci Franciszka Gruceli PS.Kowalik” żołnierza AK placówki Łomnica-,,Łąka” ,który mieści się na Halach .
Na uroczystości byli obecni także samorządowcy: przewodniczący Rady MiG Piwniczna - Zdrój p.Adam Musialski i radna p.Ewa Liber.


 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska       webmaster : Marian Dobosz