2019-11-14     Emila, Laury, Rogera     "Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając o sobie zaczyna żyć dla bliźnich". Mikołaj Gogol     zobacz

Marianki 2019 w kl.VIII


MARIANKI 2019

13 czerwca 2019 cała społeczność szkolna z Kosarzysk spotkała się na uroczystej gali rozdania … MARIANKÓW!!! Uczniowie klasy siódmej mieli wielki zaszczyt poprowadzić tę uroczystość. Każdy ze zgromadzonych zapewne zdawał sobie sprawę z wyjątkowości tego dnia. Dnia ważnego, oczekiwanego i ...jak się okazało - pełnego niespodzianek! Tak, bo kolejny raz w historii naszej szkoły odbył się Ceremoniał Wręczania Marianków!!!( imię pana Dyrektora).
Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej otrzymali nasi tegoroczni absolwenci, dla których Złote Medale, Róże , Lwy (czy inne zwierzęta) to za mało! Bo przecież życie to film, szkoła to plan filmowy, a nauczyciele i uczniowie to aktorzy, którzy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariuszu, jakim jest program nauczania. Reżyserem jest nasza Pani Minister, a montuje to wszystko nasz Pan Dyrektor.
Nasza Szkolna Gala wyłoniła kilku zdobywców Marianków 2019 w 8 kategoriach. Nominowani zostali wybrani...uwaga!- spośród uczniów klasy VIII naszej szkoły! A wyboru dokonał specjalnie do tego powołany komitet organizacyjny, składający się z uczniów, którzy najwięcej mają do powiedzenia, czyli o klasę VII!!! I tak oto wyniki:
W kategorii o nazwie AKTOR/AKTORKA PIERWSZOPLANOWA zwyciężyła Justyna Grucela za przyciąganie uwagi nauczycieli przez całe lekcje. BURSZTYNOWY SŁOWIK to była następna kategoria. Tytuł taki otrzymała Joanna Gardoń za całokształt osiągnięć wokalnych na estradzie Akademii Podstawowej w Kosarzyskach. KRZYZ WALECZNYCH jest nagrodą za czyny męstwa i odwagi wykazane w boju, dlatego była to następna kategoria, w której główną nagrodę uzyskał Grzegorz Śmigowski - za zachęcanie do treningu na ringu w walce koguciej. Tytuł AKTOR/ AKTORKA DRAMATYCZNA zgarnął Jakub Brotoń, który był bardzo skupiony w szkole i nigdy nie dał się wyprowadzić z równowagi. Po prostu taki uczeń , który ma nerwy tak silne jak Schwarzenegger mięsnie! Niektórzy uczniowie podczas napełniania głów wiedzą przez nauczycieli, bujają w obłokach. Order Orła Białego za bujanie w obłokach na lekcjach, a w przyszłości w Szkole Orlą otrzymał Artur Broniszewski. W następnej kategorii „Złoty Krzyż Zasługi” zwyciężył Cyprian Łomnicki za rozszerzenie swoich horyzontów umysłowych przez windowanie swoich szarych komórek na wysokość 5 cm od podłogi. Najwięcej głosów w kategorii ZŁOTY GRZEBIEŃ zebrała Wiktoria Kulig za codzienne zmagania w celu zachowania odpowiedniego kształtu fryzury W kategorii EFEKTY SPECJALNE znaleźli się w niej uczniowie, którzy potrafili zaskoczyć logicznym myśleniem i niejednokrotnie pomagali wybrnąć klasie w trudnych myślowych sytuacjach. Ale statuetka Marianka w tej kategorii jest tylko jedna, na zawsze należeć będzie do Julii Gumulak. W kategorii REŻYSERIA wygrała osoba, który dobrze rozplanowywała i organizowała pracę naszym absolwentom. To osoba, która od ładnych paru lat dźwigała na swoich barkach ciężar obowiązków związanych z zarządzaniem naszymi absolwentami. MARIANKA HONOROWEGO w tej kategorii otrzymała Pani Bożena Lis.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Do zobaczenia za rok na kolejnej gali!!! Po Wielkiej Gali wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną z pobytu, uroczystości, wycieczek… ósmoklasistów z wszystkich lat spędzonych w naszej szkole.

Monika Łączek - Bołoz


 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska       webmaster : Marian Dobosz