2020-01-23     Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj     zobacz

Piknik ekologicznyChcesz mieć zdrowe dzieci? Sprawdź, co z komina leci.

Dnia 21 maja 2019 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Piwnicznej-Zdroju odbył się konkurs o tematyce ekologicznej. Zwycięzcy tego konkursu mogli zaprezentować się jeszcze na XI Pikniku Ekologicznym odbywającym się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piwnicznej Zdroju. W konkursie tym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Oliwia Miechurska z klasy VI, Ewelina Wielocha z klasy VI i Lichoń Aleksandra z klasy VI. Każda z uczennic przygotowała jedną piosenkę o treści związanej z ekologią. Oliwia Miechurska zaprezentowała piosenkę pt. ,,Zadyma” stylizowaną na ludowo i skomponowaną specjalnie na tę okazję przez Przemysława Lisa, nauczyciela muzyki w Szkole Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej Zdroju. Donośny i temperamentny charakter wykonania piosenki a dodatkowo wpisujący się w stylistykę piosenki strój o charakterze ludowym Oliwii przy akompaniamencie heligonki, na której grał nauczyciel muzyki pozwolił zdobyć pierwsze miejsce i zaprezentować się jeszcze podczas niedzielnego Pikniku, który odbył się w dniu 2 czerwca 2019 r.
Drugie miejsce wyśpiewała Aleksandra Lichoń swoim aksamitnym głosem i ciekawym wykonaniem ,,Piosenki nie całkiem o smogu”. Wreszcie Ewelina Wielocha zdobyła trzecie miejsce za śpiew piosenki pod tytułem: ,,Anty-smogowa bossanowa” z akompaniamentem rytmicznym. Wszystkie uczennice podczas Pikniku ekologicznego zostały nagrodzone gromkimi brawami, dostały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy występów !!!
Przemysław Lis

 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska       webmaster : Marian Dobosz