2020-01-23     Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj     zobacz

Naukobus


NAUKOBUS- podsumowanie wystawy
27.05.2019 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej-Zdroju wzięli udział w wystawie ,,Eksperymentuj” organizowanej przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego , która miała miejsce w Hali Sportowo- Widowiskowej w Piwnicznej-Zdroju . W wystawie udział wzięli uczniowie z klas IV-VI, w sumie 46 osób wraz z opiekunami.
Uczniowie już od chwili wejścia z zainteresowaniem i skupieniem słuchali prowadzących , a następnie z radością przystąpili do zwiedzania wystawy.
Dzieci samodzielnie mogły eksperymentować, pozwoliło im to dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki. 17 stacji badawczych, które przyjechały wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, dało im szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę.
Edukatorzy pomagali zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżali prezentowane zjawiska naukowe. Największym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszyły się łamigłówki, które były znakomitym treningiem dla mózgu. Dużym zainteresowaniem cieszył się również człowiek układanka i kula plazmowa. Program ,,Naukobus” cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Z dala od szkolnych ławek mogły dowiedzieć się na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa , siadając na wiszącym krześle ,, poczu”, teorię zachowania momentu pędu.
Uczniowie poprzez wystawę mogły poznać tajniki różnych dziedzin nauki między innymi fizyki, chemii, biologii.
Spotkanie z Naukobusem zapewne zainspiruje dzieci do zdobywania wiedzy z przedmiotów przyrodniczych, świat będzie dla nich bez granic.
M.J.
 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska       webmaster : Marian Dobosz