2019-08-26     Ireneusza, Konstantego, Marii     "Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga - jest zdolny do miłowania i przyjmowania daru miłości." - Jan Paweł II     zobacz

Niezwykła lekcja z j.polskiego

Niezwykła lekcja języka polskiego! 8.05.2019 r.
Uczniowie klasy szóstej, podsumowując wiadomości z rozdziału: „Odkrywanie Europy i świata”, wzięli udział w zajęciach mających na celu promocję swej ojczyzny oraz zachęcenie obcokrajowców do jej odwiedzenia. Drogą losowania podzielili się na trzy grupy. Każda z nich przygotowała własnoręcznie wykonaną mapę Polski z zaznaczonymi na niej miejscami godnymi zobaczenia i bardzo dokładnie je omówiła. Na „straganach” znalazły się pamiątki z nimi związane. Nie zabrakło również potraw charakterystycznych dla naszego kraju. Wszyscy degustowali je ze smakiem. Całość dopełniały regionalne stroje i piosenki oraz pięknie recytowane przez młodzież fragmenty poezji, prozy opiewające urodę Polski. Gościem honorowym był Dyrektor Szkoły Marian Dobosz. Zajęcia zostały przygotowane pod kierownictwem pani Bożeny Lis i były przez nią prowadzone. Bardzo gorąco dziękujemy rodzicom za aktywne włączenie się w proces edukacyjny ( strona kulinarna ). Dla wszystkich uczniów była to niezapomniana lekcja, podczas której w nietypowy sposób poszerzyli swą wiedzę o Polsce oraz udoskonalili umiejętności polonistyczne.
B.L.