2019-08-26     Ireneusza, Konstantego, Marii     "Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga - jest zdolny do miłowania i przyjmowania daru miłości." - Jan Paweł II     zobacz

Powitanie wiosny


 Przywitanie wiosny 2019
W dniu 21.03.2019r w naszej szkole witaliśmy wiosnę. W tym dniu zostały zorganizowane konkursy i zabawy dla uczniów.
Wszystko zaczęło się od wiosennej rewii mody oraz prezentacji ówcześnie zrobionej marzanny przez klasy od 1 do 8. Każda klasa miała się przebrać w różne wiosenne kreację aby było jak najbardziej kolorowo i tu trzeba zaznaczyć że uczniowie klas młodszych poszli na całości i ich kreacje spotkały się z ogromnymi brawami gdyż były przebrania Pani Wiosny, bocianów, drzew i wiele innych wiosennych akcentów. Po prezentacji odbył się konkurs na wiosenny obraz który był wykonywany różnymi technikami i tak obrazy były malowane, wyklejane, kolorowane i ozdabiane różnymi rzeczami. Po czasie przeznaczonym na zrobienie obrazu klasy prezentowały swoje dzieła, które można podziwiać do końca roku szkolnego w korytarzu głównm szkoły. W dalszej części odbyły się wyścigi i zabawy dla klas młodszych oraz konkurs wiedzy przyrodniczej dla klas starszych który wygrała klasa VIII przed klasą VII i VI. W nagrodę uczniowie klas młodszych otrzymali słodkie upominki a starsi wyjątkowe vouchery na „niepytanie” z wybranego przedmiotu do wykorzystania do końca roku szkolnego. Na zakończenie całego wydarzenia odbył się przemarsz przez Kosarzyska z wykonanymi marzannami oraz symboliczne ich zatopienie co jak mówi tradycja ma pożegnać zimę.
Opiekun samorządu oraz samorząd uczniowski pragną podziękować uczniom za aktywny i chętny udział w przywitaniu wiosny jak i nauczycielom wychowawcom za pomoc w tym dniu.
Filip Malik

 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska       webmaster : Marian Dobosz