2019-04-18     Apoloniusza, Bogusławy,     "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie     zobacz

Turniej wiedzy pożarniczej


18.02.2019 r.
Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
W OTWP uczestniczy młodzież w trzech grupach:
I grupa – uczniowie klas I- VI szkół podstawowych
II grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VII oraz gimnazjum klasy II i III
III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
Eliminacje gminne odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Piwnicznej - Zdroju w dniu 14.03.2019 r (czwartek) . godz.10.00
W eliminacji szkolnych uczniowie wypełniali testy on line (3 wylosowane).Suma wszystkich poprawnych odpowiedzi dawała końcowy wynik punktowy
I grupa uczniowie klas I-VI szkoła podstawowa
1. Bołoz Jakub kl.VI 7+7+7=21 pkt
2. Śmigowski Karol kl.VI 6+6+6=18 pkt
3. Śmigowski Konrad kl.VI 7+6+6=19 pkt
4. Pawlik Paweł kl.VI 9+6+6=21 pkt
5. Kluska Jan kl.VI 5+4+4=13 pkt
6. Skalniak Kamil kl.VI 5+6+3=14 pkt
7. Pawlik Bartłomiej kl.VI 8+6+5=19 pkt
II grupa uczniowie klasy VII-VIII szkoła podstawowa
1. Smyda Aleksandra kl.VII nie przystąpiła do testu
2. Kulig Aleksandra kl.VII 12+7+12=31 pkt
3. Kożuch Kinga kl.VII 9+7+12=28 pkt
4. Malczak Sandra k.VII 8+9+11=28 pkt
5. Maślanka Anna kl.VII 6+8+7=21 pkt
6. Lisowska Aleksandra kl.VII 5+10+9=24 pkt
7. Barnoska Joanna klVII 7+7+6=20 pkt
8. Śmigowski Grzegorz kl.VIII 8+4+10=22 pkt
Dogrywka między Sandrą Malczak a Kingą Kożuch zakończyła się zwycięstwem Kingi która była lepsza o jeden punkt w dodatkowym teście.

Na zawodach gminnych szkołę będą reprezentować:
Grupa I : Pawlik Paweł i Kuba Bołoz
Grupa II: Ola Kulig i Kinga Kożuch

M.D.

 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska       webmaster : Marian Dobosz