2019-08-26     Ireneusza, Konstantego, Marii     "Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga - jest zdolny do miłowania i przyjmowania daru miłości." - Jan Paweł II     zobacz

Zagrożenia w internecie


7.03.2019
W tym dniu dyr.szk. Marian Dobosz przedstawił zagrożenia w Internecie dla klas IV –VIII. Była to prezentacja 4 filmów dotyczących tematyki związanej z Internetem. Pierwszy z nich poświecony był problemowi nadmiernego korzystania z Internetu i komputera. Kolejny film nosił tytuł ,,Nie ufaj bezgranicznie sieci”. Film ten był o ,,Krytyce źródeł internetowych”. Następny odcinek filmu był poświecony ,,Problemowi cyberprzemocy” ,a ostatni odcinek był pod tytułem ,,Wyraź siebie”. To film o tematyce pozytywnego wykorzystania Internetu. Do wszystkich filmów był też krótki komentarz tzw. Plika i Foldera (postacie fikcyjne), którzy wspierali występujących aktorów jak powinni postępować.
Podobna prezentacja była na następny dzień dla klas 0-III .Były to filmy ,,Przygody Plika i Foldera” .Pierwszy z nich to ,,Powitanie” ,drugi - ,,Co to jest Internet” ,trzeci - ,,Co można zrobić w Internecie”, czwarty - ,,Ola w opałach” ,piąty ,,Plikowe zdjęcia”, szósty – ,,Awaria foldera”. Na koniec prezentacji uczniowie wypowiadali się na temat co jest pozytywne w internecie i jakie są zagrożenia.
Uczniowie otrzymali też ulotki, które zawierały zagrożenia w Internecie ale także wskazówki jak zapobiegać i reagować w razie potrzeby. Podobne w treści były także ulotki o tematyce gier komputerowych. Materiały te zostały dostarczone przez przedstawicieli Komisariatu Policji w Piwnicznej.
M.D.
  filmy pod linkiem akademia.nask.pl/baza-wiedzy/baza-filmy.html

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska       webmaster : Marian Dobosz