2019-05-26     Eweliny, Jana, Pawła         zobacz

V Bieg Popradzki


27.01.2019 r. V Bieg Popradzki

Kilka minut po 12 w południe Burmistrz MiG Piwniczna Zdrój Dariusz Chorużyk i starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski powitali uczestników biegu. Następnie dyrektor Biegu Popradzkiego Marian Dobosz dał sygnał do startu wspólnego dla zawodników i zawodniczek. Wystartowali oni stylem klasycznym (CL) na różnych dystansach: 7 km, 14 km 21 km. w zależności od kategorii wiekowej.
W ramach V edycji Biegu Popradzkiego przeprowadzono zawody pod nazwą Mistrzostwa MiG Piwniczna Zdrój w narciarstwie biegowym dla szkół podstawowych. Do zawodów zgłosili się uczniowie ze szkoły Podstawowej w Kosarzyskach ,których przygotowywał nauczyciel Filip Malik . Uczyli sie trudnej techniki biegowej przez kilka tygodni i poradzili sobie bardzo dobrze. Dodajmy ,że dla niektórych to był debiut w takich zawodach. Wystartowało 15 uczniów naszej szkoły. Trasa liczyła około 500 m. i składała się z 1 pętli. Wystartowali uczniowie w 2 grupach klasy I-V i z klasy V I-VIII z podziałem na grupę dziewcząt i chłopców. Każdy kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal ,który był w kształcie choinki i ilustrował polanę Obidza i Eliaszówkę oraz przedstawiał logo biegu popradzkiego. Za zajęcie I,II,III miejsca uczniowie otrzymali pamiątkowe puchary ,dyplomy i nagrody rzeczowe.
Dodatkowo nagrodzono pozostałych uczestników ,którzy uplasowali się na miejscach od IV do VI .W ceremonii zakończenia brał udział Burmistrz MiG Piwniczna Zdrój Dariusz Chorużyk ,który osobiście nagradzał uczestników biegu.
Odbyły się też drużynowe biegi na nartach 3 osobowych na czas. Wystąpiły one w następujących składach i zajęli kolejne miejsca. I m. Maciej Rychtarczyk,Anna Cużytek, Zuzanna Cużytek,II miejsce Aneta Stanczak,Beata Łomnicka,Wacław Barnowski,III miejsce Magdalena Śmigowska ,Mariusz Śmigowski, Grażyna Pawlik.
Dodatkową atrakcja był tzw. Bieg Vip – ów w którym wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji oraz przedsiębiorcy z terenu MiG Piwniczna Zdrój m.in. starosta ,burmistrz ,dyrektor biegu ,viceprezes Spółdzielni Pracy Piwniczanka Jan Kumorek , prezes Ski Hotelu Małgorzata Łojewska, właściciel wyciągu Józef Szot, Gospodarstwo ,,Kozioł Bojowy”- Piotr Ściegienny oraz przewodnicząca Komisji Sędziowskiej PZN w Nowym Sączu Ewa Bereś .Były także indywidualne wyróżnienia za ciekawy ,oryginalny ubiór na ten bieg. Bezkonkurencyjni okazali się wspomniana Ewa Bereś i Józef Szot ,którzy zaprezentowali stroje nawiązujące do regionalizmu ale także do epoki. Dodatkową atrakcją były także wyścigi drużynowe na nartach dla kibiców.

film o biegu 

www.facebook.com/MiGPiwniczna/videos/469795140223725/UzpfSTEwMDAwMDQxODQyMDczMzoyMzg5NDI3NTY3NzQ3ODM0/

 

Wyniki zawodów uczniów szkół podstawowych w ramach V Biegu Popradzkiego w Piwnicznej Zdroju. Mistrzostwa MiG Piwniczna Zdrój w narciarstwie biegowym.


Dystans 500 m.


Chłopcy grupa I (starsza) - klasy VI-VIII
1.Brotoń Jakub – Szk.Podst.Kosarzyska
2.Śmigowski Konrad – Szk.Podst.Kosarzyska
3.Śmigowski Grzegorz – Szk.Podst.Kosarzyska
4.Kużmiak Peter - Słowacja
5.Pawlik Bartłomiej – Szk.Podst.Kosarzyska
6.Barnowski Krzysztof – Szk.Podst.Kosarzyska
7.Śmigowski Karol – Szk.Podst.Kosarzyska
8.Piórkowski Jakub -Biskupice

Chłopcy grupa II (młodsza)- klasy I-V
1.Miechurski Karol - Szk.Podst.Kosarzyska
2.Piórkowski Michał –Biskupice
3.Miechurski Marcin –Szk.Podst.Kosarzyska
4.Karol Kwiatkowski – Marcinkowice
5.Wiktor Gawlik – Marcinkowice

Dziewczęta grupa I (starsza)- klasy VI-VIII

1.Barnowska Joanna – Szk.podst.Kosarzyska
2.Brotoń Wiktoria – Szk.Podst.Kosarzyska
3.Lisowska Aleksandra – Szk.Podst.Kosarzyska
4.Kulig Wiktoria – Szk.Podst.Kosarzyska
5.Gardoń Joanna – Szk.Podst.Kosarzyska

Dziewczęta grupa II (młodsza)- klasy I-V

1.Rychtarczyk Anna – Szk.Podst.Kosarzyska
2.Cużytek Agata – Szk.Podst.Kosarzyska
3.Rączka Zofia – Kraków


Marian Dobosz
Dyrektor Biegu Popradzkiego
 

Ilość odsłon:
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska       webmaster : Marian Dobosz