2018-11-14     Emila, Laury, Rogera     "Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając o sobie zaczyna żyć dla bliźnich". Mikołaj Gogol     zobacz

Spotkanie z policjantem

„Przestrzegaj zasad ruchu drogowego” – spotkanie z policjantem

Dnia 10.10.2018 r. do naszej szkoły przybył policjant, pan Mateusz Stawiarski
z Komisariatu Policji w Piwnicznej – Zdroju.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci i nauczyciele z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz klas I – III. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się na zajęciach, podczas których poznawały niektóre znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały, tego co mówi. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadał o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny – czy zachowały się dobrze, czy też niewłaściwie. Był również otwarty na pytania, które dzieci chętnie zadawały. Podczas spotkania przedszkolaki
i uczniowie dowiedzieli się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy, dzieci z punktu przedszkolnego wręczyły gościowi pamiątkowy dyplom.
Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci!

Joanna Gargula